Gönen Keçi̇dere Kemerkaya.bursa Karacabey Longozu

Sulu Parkur Olacak

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

🏵️5-6 HAZİRAN BİR GECE ÇADIR KAMPLI

🏵️GÖNEN YÖRÜKKEÇİDERE KÖYÜNDE DERE YÜRÜYÜŞÜ  ORTA ZOR

🏵️BURSA KARACABEY LONGOZ ORMANI YÜRÜYÜŞÜ KOLAY

🏵️KATILIMCI LİMİTİ  :   15 

🏵️2 GÜN 1 GECE

🌀KAMP ALANIMIZ:
Grubumuz üyelerinden arzu görgün,ün erdek ocaklarda bulunan yazlık evinin bahçesinde çadır kuracağız.1 gece misafir olacağız.herkes çadırını getirip kuracak.ancak çadırı olmayan arkadaşlar için çözüm üretilecektir.

🌀PARKUR BİLGİSİ: 1. GÜN
Bu haftasonu birbirinden güzel iki parkur yapacağız.grubumuz üyelerinden kamil tuğriçeri beyin köyüne misafir oluyoruz.eşsiz doğasına hayran kalacağımız yörükkeçideresi köyünde bulunan keçideresinde sulu bir yürüyüş yapacağız.biraz dere kenarı biraz dereiçi bazı yerlerde dize kadar suya girişimiz olacak.bir şelale göreceğiz.kemerkayaların ordaki oluşan havuzda yüzme molası verebiliriz.orta zor bir parkur diyebiliriz.etkinliğin büyük bölümünün sulu bir parkur olduğunu gözönüne alarak teçhizat ve kıyafet seçimine dikkat edelim .yedek kıyafertlerimizi araçta burakabiliriz.

🌀2. GÜN
Bursa karacabey longoz ormanında kolay bir parkur yapıyoruz.türkiyenin önde gelen longozlarından olan bu ormanda şahane görseller içinde olacağız.suların içinde kalmış ağaç yapıları,alabildiğine geniş deniz kıyısı boyunca oluşan bu longozda bolca fotoğraf çekeceğimizden eminim.çok daha detaylı bilgiyi internetten bulabilirsiniz.
🌀 Etkinlik, en az 10 ve en çok 15 kişi ile gerçekleştirilecektir.
🌀Rehber : Adem TOZKAPTI (543-806 8952)

🌀YEME İÇME NOTU:
sabah kahvaltımızı ve öğlen yemeğimizi yanımıza alıp yola çıkıyoruz.yalovaya vapur geçişimiz esnasında kahvaltımızı yaparız.çay tost v.b vapurdan temin edilebilir.öğlen yemeğimizi yörükkeçidere köyünde yanımızda getirdiklerimizle.çayımız olacak.akşam çadırkamp alanında mangal ızgara.ikinci gün kahvaltımızda kamp alanında .ızgara ve kahvaltı ortaklaşa yapılacak ve maliyet paylaşılacaktır.

🌈NOTT: etkinliğe katılım yapan arkadaşların t.c no, binecekleri durak ve hes kodlarını etkinlik sorumlusuna arayarak yada mesajla bildirmeleri gerekmektedir.
🌀PANDEMİ NOTU:
hes kodu olması gerekmektedir.
etkinlik boyunca maske takılacaktır.yürüyüş esnasında mesafeleri biraz açarak maskesiz yürüyebiliriz
etkinlik boyunca birbirimizle yiyecek ve malzeme paylaşımı yapılmayacaktır
bu kurallar katılımcıların sağlığı açısından önem arzetmektedir.
 

NOT: ARACIMIZ KATILIM SAYISINA GÖRE AYARLANACAKTIR.ETKİNLİK BAŞLANGICINDAN 24 SAAT ÖNCESİ İTİBARİYLE ÇIKIŞ YAPAN ARKADAŞLAR ÜCRETİ ÖDEMEKLE MÜKELLEF OLACAKTIR.
🌀Maliyet :
etkinliğimiz TURSAB seyehat acentası tatil galerisi ile gerçekleştirilecektir. Ulaşım, tüm transferler,acenta masrafı,vapur geçiş ücreti,750km yol, sigorta kişibaşı 240tl civarı olacaktır.yeme içme masrafları ücrete dahil deyildir.

06:30 | Marmarapark (Beylikdüzü)
06:45 | AVCILAR METROBÜS
06:50 | SEFAKÖY
07:00 | BAKIRKÖY İNCİRLİ
07:15 | MECİDİYEKÖY
07:25 | KADIKÖY EVLENDİRME
07:30 | GÖZTEPE
07:30 | MEDİCALPARK
07:35 | KOZYATAĞI
07:40 | MALTEPE
07:45 | KARTAL KÖPRÜSÜ
08:00 | GEBZE
Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Sırt çantası, günlük çanta veya bel çantası, çadır, çadır altına serecek naylon ya da benzeri bir malzeme, uyku tulumu , mat, fener (Yedek pil), sinek kovucu.

Temizlik malzemeleri (Sabun, tuvalet kâğıdı, diş macunu ve fırçası)

Pratik mutfak malzemeleri (Termos, kibrit / çakmak, tencere, tava vb.)

Plastik tabak, kaşık, çatal vb

Ayrıca matara, çakı, yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, yağmurluk, yedek giysi ve kişisel malzemeler

Kullandığınız ilaçlarınız

 

Uyarılar

Etkinliklerimiz spor amaçlı doğa yürüyüşü etkinlikleridir. Fiziksel bir etkinlik olmakla beraber doğa ile başbaşa olmanın ruhumuzada iyi geldiğini bilmemizde fayda vardır. Doğal terapinin ve stresten arınmanın yoluda doğa ile içiçe olmaktan geçer.

Rehber Uyarıları

Orta Zor Doğa Yürüyüşü ; 17km (± 2km) civarında, genellikle 1500mt. irtifanın altında, 4 ila 6 saat süreli, orta seviyeli fiziki kondisyon gerektiren iniş ve çıkışları (150mt. - 450mt. arası) içeren parkurlarda gerçekleşitirilen, uygun donanım sahibi ve donanımı kullanmaya yetgin, kalp ve nefes yönünden sağlık problemi olmayan kişilere yönelik, rehber eşliğinde yapılan doğa aktiviteleridir...

Bu zorluktaki bir aktivite yağmur sonrası veya yüksek kar yükü ile gerçekleştirildiğinde, doğa şartlarının etkinliği öne çıkacağından  "orta zor üstü" veya "zor" seviye uyarısının yapılması faydalı olacaktır... 

Genel Uyarı Metni

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

  • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

  • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

  • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

  • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

  • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
5 Haziran Cumartesi

53 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 15 Kişi
Kalan : 9 Kişi
Tahmini : 240

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİK TAMAMLANDI