GECE YÜRÜYÜŞÜ BURSA YENİKÖYDEN İZNİK TEPELERİ

gece manzaralı ve serin yürüyüş

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

17 TEMMUZ CUMARTESİ GECESİ

İZNİK SIRTLARI BOYUNCA

GECE YÜRÜYÜŞÜ

Bu hafta sonu gece yürüyüşü yapıyoruz.iznik orhangazi arasındaki sırtta yaklaşık 17km bir parkur yapacağız.daha öncesinde bölüm bölüm bu parkurumuzu gündüz yürümüştük.geniş bir manzarası var.gece boyu ilerleyip geniş manzaralı bir yerde molamızı vereceğiz.buradan güneşin doğuşunu ,sabahın oluşunu ,yeryüzünün aydınlaşını tepeden seyredeceğiz.günün ağarmasıylan birlikte keramet köyüne inerek yürüyüşümüzü sonlandıracağız.

PROĞRAM: 21.30 istanbul ilk duraktan ayrılıp vapur geçişiylen bursa orhangazi ilçesi yeniköy tepeye aracımızla çıkıyoruz.tahmini 24.00 yürüyüşe başlıyoruz.12km yürüdükten sonra 04.00 gibi gece molası yapıyoruz.güneşin doğuşunu seyrettikten sonra sabahın ilk ışıklarıylan birlikte 5 km daha yürüyerek köye iniyor ve08.00 gibi yürüyüşü sonlandırıyoruz.

GEREKLİ  MALZEMELER: gece serin olabilir kıyafet seçimine dikkat edelim.kafa lambası veya el feneri gerekli olacaktır.

PARKUR BİLGİSİ: genel olarak düz bir parkur sayılır.son bölüm köye iniş şeklinde olacaktır.17km civarı yürüyeceğiz.kolay parkur.

YEME İÇME NOTU: Vapur geçişimiz olacak.bu esnada bişeyler yeriz.gece mola için yanımıza atıştırmalık bişeyler alalım.sabah dönüş yolunda kahvaltı için uygun biryerde mola veririz.

Etkinlik, en az 10 ve en çok 15 kişi ile gerçekleştirilecektir.
Rehber : Adem TOZKAPTI (543-806 8952)
: etkinliğe katılım yapan arkadaşların t.c no, binecekleri durak ve hes kodlarını etkinlik sorumlusuna arayarak yada mesajla bildirmeleri gerekmektedir.
PANDEMİ NOTU:
hes kodu olması gerekmektedir.
etkinlik boyunca maske takılacaktır.yürüyüş esnasında mesafeleri biraz açarak maskesiz yürüyebiliriz
etkinlik boyunca birbirimizle yiyecek ve malzeme paylaşımı yapılmayacaktır
bu kurallar katılımcıların sağlığı açısından önem arzetmektedir.
Araç güzergahı ve durak kalkış Saatleri :
21:30 marmarapark
21:35 avcılar
21:50:00 incirli
22:00 mecidiyeköy
22:10 kadıköy evlendirme
22:20maltepe
22:30 kartal
etkinlik sorumlusuyla koordine edilerek diğer ara duraklardanda binilebilir
Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz..
NOT: ARACIMIZ KATILIM SAYISINA GÖRE AYARLANACAKTIR.ETKİNLİK BAŞLANGICINDAN 24 SAAT ÖNCESİ İTİBARİYLE ÇIKIŞ YAPAN ARKADAŞLAR ÜCRETİ ÖDEMEKLE MÜKELLEF OLACAKTIR.
Maliyet :
etkinliğimiz TURSAB seyehat acentası tatil galerisi ile gerçekleştirilecektir. Ulaşım, tüm transferler,acenta masrafı, sigorta kişibaşı 130tl civarı olacaktır.yeme içme masrafları ücrete dahil deyildir. 

06:30 | Marmarapark (Beylikdüzü)
06:45 | AVCILAR METROBÜS
06:50 | SEFAKÖY
07:00 | BAKIRKÖY İNCİRLİ
07:15 | MECİDİYEKÖY
07:25 | KADIKÖY EVLENDİRME
07:30 | GÖZTEPE
07:30 | MEDİCALPARK
07:35 | KOZYATAĞI
07:40 | MALTEPE
07:45 | KARTAL KÖPRÜSÜ
08:00 | GEBZE
Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Malzeme Tavsiyelerimiz; Sırt çantası, ayak bileğini saran su geçirmez bot, tozluk, su geçirmez ceket, hafif, kolay kuruyan, rahat ve çok dar olmayan termal giysiler, soğuktan koruyacak polar ceket, eldiven, bere.
 

Sırt çantanızda; Yedekleriniz, yağmurluk veya panço, kafa feneri, düdük, şapka, fular yanınızda olması gerekenlerden. Varsa kullandığınız ilaçlar ve en az 1 litre su bulunmalı. 
 

Yedekleriniz; yağmur veya karda ıslanma riskine karşı tüm giysilerinizi yedek bir çantada getirebilir, bunları yürüyüş süresince araçta bırakabilir ve yürüyüş sonrasında da üzerinize kuru giysilerinizi giyebilirsiniz.

 

Uyarılar

Hava durum ve şartlara göre grup kararı ile programda değişiklikler yapılabilecektir.

Rehber Uyarıları

Kolay Yürüyüş ; 12km ve altında, iniş ve çıkışların fazla olmadığı, sağlıklı ve şehirde yürüyüş egzersizleri yapan, her yaştan, herkesin rahatlıkla yürüyebileceği parkurlardır.

 

Genel Uyarı Metni

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

  • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

  • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

  • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

  • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

  • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
17 Tem Cumartesi

11 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 9 Kişi
Kalan : 0 Kişi
Tahmini : 130

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİK TAMAMLANDI