ÇINARLIDERE MESİRE ALANI DEREBOYU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

kısa ve uzun parkur seçenekli

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

11 TEMMUZ PAZAR

ÇINARLIDERE MESİRE ALANI

DEREBOYU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

KISA VE UZUN PARKUR SEÇENEKLİ

Saklı cennet; Çınarlıdere

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Derince Çınarlıdere Mesire alanı, çınar ve meyve ağaçları, ortasından geçen deresi ve kuş cıvıltıları ile adeta gizli bir cenneti andırıyor. Vatandaşlara doğa ile iç içe temiz ortamda piknik yapmaya davet eden Çınarlıdere Mesire alanı, 350 bin metre kare alanı ile şimdiden Kocaelililerin uğrak mekânı haline gelmeye aday.

bu pazar böylesi güzel bir mekana gideceğiz.dereboyunca çınar ağaçlarının bulunması dolayısıyla derenin ismi çınarlıdere olmuş.

PROĞRAM:

Sabah istanbuldan ayrıldıktan sonra kısa sürede mesire alanına geliyoruz.kahvaltılıklarımız ve termos çaylarımızlan güzel bir doğada piknik tadında kahvaltımızı yapacağız.dileyenler mesire alanında müstakil takılıp doğayla içiçe birgün geçirebilir.yürüyüş yapacak arkadaşlarlan dereboyunca ilerleyerek güzellikler arasında biraz derinlere doğru dalacağız.

PARKUR BİLGİSİ...    isteyen arkadaşlar mesire alanı içerisinde bulunan yollar ve Dereboyu kısa bir yürüyüş yapıp günü burada geçirebilirler.uzun yürüyüş yapacak arkadaşlarla tamamen spontane derenin boyunca 10 ila 15 km arası bir yürüyüş yapacağız.mesire alanından 17.00 gibi ayrılıp dönüşe geçeriz.

 

YEME İÇME NOTU:

Sabah kahvaltımızı yanımıza alıyor ve mesire alanında yiyoruz.öğlen için atıştırmalıklarımızı yanımıza alalım.akşam için yürüyüş sonunda hep beraber karar veririz.yol üzeri bir tesiste mola olabilir.evlere gidebiliriz.duruma göre hareket ederiz.

Etkinlik, en az 10 ve en çok 15 kişi ile gerçekleştirilecektir.
Rehber : Adem TOZKAPTI (543-806 8952)
: etkinliğe katılım yapan arkadaşların t.c no, binecekleri durak ve hes kodlarını etkinlik sorumlusuna arayarak yada mesajla bildirmeleri gerekmektedir.
PANDEMİ NOTU:
hes kodu olması gerekmektedir.
etkinlik boyunca maske takılacaktır.yürüyüş esnasında mesafeleri biraz açarak maskesiz yürüyebiliriz
etkinlik boyunca birbirimizle yiyecek ve malzeme paylaşımı yapılmayacaktır
bu kurallar katılımcıların sağlığı açısından önem arzetmektedir.
Araç güzergahı ve durak kalkış Saatleri :
06: 40 marmarapark
06:45 avcılar
07:00 incirli
07:20 mecidiyeköy
07:30 kadıköy evlendirme
07:40 maltepe
07:50 kartal
08:00 gebze
etkinlik sorumlusuyla koordine edilerek diğer ara duraklardanda binilebilir
Lütfen kalkış saatinden 5 dk. önce durakta olunuz..
NOT: ARACIMIZ KATILIM SAYISINA GÖRE AYARLANACAKTIR.ETKİNLİK BAŞLANGICINDAN 24 SAAT ÖNCESİ İTİBARİYLE ÇIKIŞ YAPAN ARKADAŞLAR ÜCRETİ ÖDEMEKLE MÜKELLEF OLACAKTIR.
Maliyet :
etkinliğimiz TURSAB seyehat acentası tatil galerisi ile gerçekleştirilecektir. Ulaşım, tüm transferler,acenta masrafı, sigorta kişibaşı 110tl civarı olacaktır.yeme içme masrafları ücrete dahil deyildir. 

06:30 | Marmarapark (Beylikdüzü)
06:45 | AVCILAR METROBÜS
06:50 | SEFAKÖY
07:00 | BAKIRKÖY İNCİRLİ
07:15 | MECİDİYEKÖY
07:25 | KADIKÖY EVLENDİRME
07:30 | GÖZTEPE
07:30 | MEDİCALPARK
07:35 | KOZYATAĞI
07:40 | MALTEPE
07:45 | KARTAL KÖPRÜSÜ
08:00 | GEBZE
Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Malzeme Tavsiyelerimiz; Sırt çantası, ayak bileğini saran su geçirmez bot, tozluk, su geçirmez ceket, hafif, kolay kuruyan, rahat ve çok dar olmayan termal giysiler, soğuktan koruyacak polar ceket, eldiven, bere.
 

Sırt çantanızda; Yedekleriniz, yağmurluk veya panço, kafa feneri, düdük, şapka, fular yanınızda olması gerekenlerden. Varsa kullandığınız ilaçlar ve en az 1 litre su bulunmalı. 
 

Yedekleriniz; yağmur veya karda ıslanma riskine karşı tüm giysilerinizi yedek bir çantada getirebilir, bunları yürüyüş süresince araçta bırakabilir ve yürüyüş sonrasında da üzerinize kuru giysilerinizi giyebilirsiniz.

 

Uyarılar

Hava durum ve şartlara göre grup kararı ile programda değişiklikler yapılabilecektir.

Rehber Uyarıları

Kolay Yürüyüş ; 12km ve altında, iniş ve çıkışların fazla olmadığı, sağlıklı ve şehirde yürüyüş egzersizleri yapan, her yaştan, herkesin rahatlıkla yürüyebileceği parkurlardır.

 

Genel Uyarı Metni

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

  • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

  • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

  • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

  • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

  • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
11 Tem Pazar

17 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 10 Kişi
Kalan : 8 Kişi
Tahmini : 110

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

ETKİNLİK TAMAMLANDI