ÇATALCA DURUSU BARAJ GÖLETİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ÇATALCA YAZLIK KÖYÜ VE TERKOS GÖLÜNÜ ZİYARET EDECEĞİZ.

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
 

10 ARALIK PERŞEMBE 

ÇATALCANIN YAZLIK KÖYÜ

TERKOS (DURUSU) BARAJ GÖLÜ

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 

ÖZEL ARAÇLI ETKİNLİK

Çatalca köylerini dolaşmaya devam ediyoruz.daha önce hiç gitmediğimiz yazlık köyüne gidiyoruz.sabah 10.00 köy meydanında toplanıyoruz.biraz köyün doğasına çıkacağız.durusu göl kenarına ulaşıp göl kenarı biraz daha yürüyüp köye geri döneceğiz.yürümekten keyif alacağımız yollar ve patikalara dalacağız.10 ila 15km arası bir parkur yapacağız.keşif yürüyüşüde diyebileceğimiz bu yürüyüşümüzde doğanın içinde olmak ,ve keyifli bir gün geçirmeyi amaçlıyoruz.en geç 17.00 etkinliğimizi bitirip dönüşe geçeriz.

etkinlik sorumlusu adem tozkaptı 05438068952

PANDEMİ KURALLARI:  etkinliğimiz özel araçlarlan gerçeklaşecektir.pandemi kurallarına azami dikkat göstereceğiz.pandemi kurallarına tam anlamıylan uymak sosyal bir zorunluluk şahsi bir sorumluluktur .

etkinliğimiz en fazla 10 kişi ile gerçekleştirilecektir.

YEME İÇME NOTU:  kahvaltımızı evlerde yapıp çıkıyoruz.öğlen yemeğimizi doğada yanımızda getirdiklerimizle yiyoruz..akşam yine evlerimizde. 

ULAŞIM:  ulaşımımızı özel araçlarlan sağiıyoruz.özel aracı olmayan arkadaşları,boş yer olması durumunda özel araçlara planlama yapacağız.etkinlik sorumlusuylan koordine edilebilir.ÇATALCA yazlık köyü yol tarifi ile navigasyonla gelinebilir.

MAALİYET...etkinliğimiz ücretsizdir.ancak aracı olmayan arkadaşlar bindikleri aracın yakıt masrafına ortak olacaklardır.50tl

10:00 | özel araç
Üye Girişi Yapmalısınız.

Gerekli Ekipmanlar

Malzeme Tavsiyelerimiz; Sırt çantası, ayak bileğini saran su geçirmez bot, tozluk, su geçirmez ceket, hafif, kolay kuruyan, rahat ve çok dar olmayan termal giysiler, soğuktan koruyacak polar ceket, eldiven, bere.
 

Sırt çantanızda; Yedekleriniz, yağmurluk veya panço, kafa feneri, düdük, şapka, fular yanınızda olması gerekenlerden. Varsa kullandığınız ilaçlar ve en az 1 litre su bulunmalı. 
 

Yedekleriniz; yağmur veya karda ıslanma riskine karşı tüm giysilerinizi yedek bir çantada getirebilir, bunları yürüyüş süresince araçta bırakabilir ve yürüyüş sonrasında da üzerinize kuru giysilerinizi giyebilirsiniz.

 

Uyarılar

Hava durum ve şartlara göre grup kararı ile programda değişiklikler yapılabilecektir.

Rehber Uyarıları

Kolay Yürüyüş ; 12km ve altında, iniş ve çıkışların fazla olmadığı, sağlıklı ve şehirde yürüyüş egzersizleri yapan, her yaştan, herkesin rahatlıkla yürüyebileceği parkurlardır.

 

Genel Uyarı Metni

Dağcılık, Dağcılık Eğitimleri, Kaya Tırmanışı, Yapay Duvar Tırmanışı, Doğa Yürüyüşü, Kar Yürüyüşü, Zor YürüyüşUzun Mesafe YürüyüşüKolay Yürüyüş, Kısa Mesafe Yürüyüş, Keşif Yürüyüşü, Fotoğraf Gezisi Yürüyüşü, Gece Dolunay Yürüyüşü, 

  • Kamp, Kamp Etkinlikleri, Kampçılık, Dağ Kampçılığı, Yaz ve Kış Kampçılığı, Orman kampı, Deniz kampı, Kamplı Yürüyüş, 

  • Mağaracılık, Dalış Ve Su Sporları, Rafting, Kanoculuk, Yamaç Paraşütü, Parasailing, Kayak, Snowboard Etkinlikleri,

  • İstanbul Sanat Etkinlikleri (Tiyatro, Opera, Müzikal, Müzikli Oyun), Yemek Organizasyonları, Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri, Toplantı Eğitim Sunum Seminer, Özel Etkinlikler, 

  • Bisiklet Etkinlikleri, Bisiklet Binme Organizasyonu, 

  • Yurtiçi Dağ Faaliyeti, Yurtdışı Dağ Faaliyeti, Yurtiçi Kültürel Etkinlik, İstanbul içi Şehiriçi Kültürel Etkinlik, Yurtdışı Kültürel Etkinlik,

alanlarında üyeleri için etkinlikler düzenleyerek faaliyette bulunmaktadır. 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
10 Aralık Perşembe

230 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 10 Kişi
Kalan : 5 Kişi
ETKİNLİK TAMAMLANDI